Projektowanie dla cyrkularnosci

wykład

Projektowanie dla cyrkularnosci

data

6 lipca 2022, godz. 18:00

miejsce

PPNT Gdynia
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
Budynek 3

wstęp

rezerwacje
zarezerwowane miejsca: 123/300

Żeby wziąć udział w tym wydarzeniu, musisz zapisać się na listę.

PPNT Budynek 3


To jak zaprojektujemy odzież, jakich materiałów i komponentów użyjemy zdeterminuje w dużym stopniu wpływ produktu na środowisko.

Projektując z myślą o obiegu zamkniętym, możemy dokonać zmian w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu modowego. Musimy zacząć myśleć o całym cyklu życia produktu, a nie tylko o czasie użytkowania. Obecnie tylko 1 proc. tekstyliów na świecie jest poddawanych recyklingowi. Jest tak, ponieważ brakuje technologii, która byłaby możliwa do zastosowania na skalę masową i sprawiała, że proces recyklingu byłby opłacalny. Ekspertka marki przekaże wiedzę nie tylko jak projektować ubrania, które można nosić dłużej, ale również szukać partnerstw, które umożliwiają zamknięcie obiegu. Ponadto dowiesz się jak świadomie dobierać materiał i komponenty umożliwiające recycling ubrań. 

Wykład zorganizowany w ramach współpracy z LPP.

Materiały:

Ewa Janczukowicz-Cichosz

Ewa Janczukowicz-Cichosz

Ekspertka ds. Zrównoważonego rozwoju. Ewa Janczukowicz-Cichosz odpowiedzialna w LPP za analizę rynku w poszukiwaniu szans na rozwój spółki w duchu zrównoważonego rozwoju. Kreatorka inicjatyw odpowiadających na wyzwania środowiskowe w branży tekstylnej oraz ekspertka z zakresu mitygacji ryzyk klimatycznych. Ściśle współpracuje z dyrektorem ds. ESG w zakresie wdraż...

Pełne bio