EkoEksperymentarium - jak małymi działaniami możemy zmieniać świat

spacer

EkoEksperymentarium – jak małymi działaniami możemy zmieniać świat

data

3 lipca 2022, godz. 14:00

miejsce

Muzeum Miasta Gdyni
Zawiszy Czarnego 1

wstęp

dostępne dla wszystkich


Oprowadzanie po interaktywnej wystawie EkoEksperymentarium zbudowanej na planie domu, w której poprzez doświadczanie i zabawę poznajemy sprawdzone sposoby na bardziej ekologiczne życie.

Małymi krokami razem możemy zmieniać świat. Ratowanie planety (i samych siebie) to wielkie zadanie, ale warto zacząć po prostu od siebie, od zakręcenia kranu przy porannym myciu zębów i uważności w czasie robienia zakupów na obiad.

Uczestnicy wystawy mogą przejść się po domu EkoEksperymentarium, przypomnieć sobie proste sposoby na oszczędzanie wody i energii. Wspólnie zastanowić się nad tym, dlaczego kupujemy tak dużo i dlaczego jest to problem a także podzielić się swoimi sposobami i hackami na ograniczanie marnowania i konsumpcji.

 

Materiały:

prowadzące

Mamy Projekt

Mamy Projekt

Mamy Projekt to kolektyw kuratorsko-realizatorski tworzony przez Joannę Studzińską i Małgorzatę Żmijską. Tworzy angażujące projekty edukacyjne o tematyce społecznej a przede wszystkim o klimacie. W ciągu ostatnich lat zrealizowali 5 wystaw z serii NIEMAPA, czterokrotnie prezentowaną „Przytul Polskę”, wystawę czasową „Przeciek” o ochronie wód i dwukrotnie (jak dotąd) ...

Pełne bio